معرفی سفیر یا نمایندگی
تشکیل پرونده دانشجویی

·         تشکیل پرونده دانشجویی

 

 

 

درصورتیکه نوع اقامت دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها، دانشجویی باشد می توانند با ارائه مدارک زیر جهت تشکیل پرونده دانشجویی و بر خورداری از تسهیلات غیر ارزی اقدام نمایند.

*تسهیلات غیر ارزی دانشجوئی شامل صدور گذرنامه رایگان با محل اقامت ایران، درج مهر خروج دانشجویی و تایید مدارک تحصیلی و فارغ التحصیلی می باشد.

 

در ابتدا متذکر می شویم با توجه به راه اندازی سامانه دیجیتالی تایید مدارک دانشجویی کلیه دانشجویان لزوما می بایست ابتدا، به سامانه "تاک_TAK" مراجعه و پس از ثبت نام (لینک ثبت نام) و تشکیل پرونده الکترونیکی دانشجویی، به همراه اصل گذرنامه و مدارک مورد نیاز که در ادامه آمده، جهت تکمیل تشکیل پرونده دانشجویی ، به این  نمایندگی مراجعه نمایند.

 

تذکر: در بارگذاری مدارک و گواهی ها دقت فرمایید:

از تایید تصاویر بارگذاری شده بصورت فتوکپی، تصاویر بی کیفیت، تار و ناخوانا، تصاویر گرفته شده با تلفن همراه، وجود حاشیه های نامناسب، وجود تصویر انگشتان دست، تصاویر زاویه دار، تصاویر وارونه و غیره، معذوریم.

 

مراحل و مدارک مورد نیاز :

** تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه "تاک" و دریافت پرینت "کد رهگیری تشکیل پرونده دانشجویی"

** بارگذاری اشتغال به تحصیل ممهور به مهر دانشگاه در سامانه "تاک" در قسمت تایید مدارک و دریافت پرینت "کد رهگیری گواهی بارگذاری شده" تایید مدارک تحصیلی.

 

*  تکمیل و ارائه پرسشنامه "تشکیل پرونده کنسولی"

*  تکمیل و ارائه پرسشنامه "تشکیل پرونده دانشجوی"

 

  1. ارائه اصل و یک نسخه پشت و روی تصویر کارت شناسایی ملی. (درصورت عدم اقدام، به  بخش سجلی جهت انجام مراحل صدور کارت ملی مراجعه فرمایید).
  2. ارائه اصل و یک نسخه صفحات شناسنامه، اول، دوم و توضیحات درصورت موجود.
  3. ارائه گذرنامه معتبر و یک نسخه تصاویر صفحات اول، ویزای تحصیلی کشور ایتالیا و آخرین مهر خروج از ایران (مهر قرمز رنگ).
  4. اعلام وضعیت نظام وظیفه برای آقایان ( ارائه اصل و یک نسخه از تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و یا معافیت تحصیلی).
  5. ارائه اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده در ایران یا دیگر کشورها که به تایید کنسولگری ایران در آن کشور رسیده باشد.
  6. درصورت دراختیار داشتن کارت اقامت معتبر (permesso di soggiorno) ارائه اصل و یک نسخه تصویر پشت و رو، و یا جهت تمدید و اقدام اولیه، (درصورت معتبر نبودن روادید دانشجویی) ارائه دو نسخه کپی رسید پستی.
  7. ارائه اصل گواهی اشتغال به تحصیل (certificato d'iscrizione)  ممهور به مهر و امضای دانشگاه مورد تایید وزارت علوم تحقيقات و فناوري، با قید رشته و مقطع تحصیلی. که در سامانه تاک بارگذاری شده و کد رهگیری را دریافت نموده اید.
  8. ارائه دو قطعه عکس 4x3 جدید، تمام رخ با زمینه روشن، بدون کلاه و عینک تیره و برای خانم ها با رعایت حجاب اسلامی.

 

ارسال پستی مدارک:

همچنین می توانید جهت انجام کلیه امور دانشجویی مذکور بصورت ارسال از طریق پست با ما مکاتبه فرمایید.

مدارک ارسالی باید کامل باشند همانند توضیحات بخش های دانشجویی این سایت، که مربوطه به نوع درخواست دانشجویی شما است. لذا توجه فرمایید به بسته هایی ترتیب اثر داده خواهد شد که دقیقا همانند توضیحات مندرج عمل شده باشد. در غیر اینصورت مدارک ناقص محسوب شده و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

هزینه ارسال: جهت ارسال بسته پستی بعد از بررسی و تایید از سوی این نمایندگی،دانشجو باید زمان پست مدارک برای ما، مبلغ بازگشت را در دفتر پستی سوال (حداقل 10 یورو) و مبلغ را داخل پاکت مدارک قرار داده و ارسال فرمایید. 

 

 

ملاحظات:

§       تمامی کپی های هر مدرک می بایست بصورت جداگانه بر روی کاغذ A4  در یک روی صفحه گرفته شود. لطفاً از برش یا تغییر اندازه کپی مدارک خودداری فرمائید.

§       به دانشجویان رشته های پزشکی پس از ارسال مدارک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دریافت مجوز، تسهیلات غیر ارزی دانشجوئی ارائه خواهد شد.

§       به دانشجویانی که مشمول خدمت سربازی در رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشند پس از ارسال مدارک به وزارت مربوطه و دریافت مجوز، تسهیلات غیر ارزی دانشجویی ارائه خواهد شد.

 

** دانشجویان محترم توجه فرمایند..

§       جهت بروز ماندن پرونده کنسولی و دانشجویی:

باید هر سال تحصیلی جدید، اصل گواهی اشتغال به تحصیل (certificato d'iscrizione)  ممهور به مهر و امضای دانشگاه مورد تایید وزارت علوم تحقيقات و فناوري، با قید رشته و مقطع تحصیلی و با دریافت کارت اقامت جدید (permesso di soggiorno) تصویر آن را به این نمایندگی ارائه فرمایند.

 

§       صدور معافيت تحصيلي از طريق وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوري، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان وظيفه عمومي در ايران انجام مي‌شود، بنابراين لازم است متقاضي پس از تأييد مدارک مورد نياز توسط نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در کشور محل اقامت خويش، آنها را براي اقدام به همراه وکالتنامه براي يکي از بستگان خود در ايران ارسال داشته، تا توسط ايشان پيگيري شود.

§       درصورت انجام کار توسط پدر و يا مادر متقاضي نياز به وکالتنامه نمي باشد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات دانشجویی، می توانید با آدرس رایانامه این بخش ارتباط برقرار فرمایید.

امور دانشجویی      studenti@consolatoiran.it               Ufficio Studenti

****************

برای دریافت اطلاعات در خصوص دانشگاههای معتبر می توانید به درگاه های زیر مراجعه فرمایید.

 

      " وزارت علوم و تحقیقات وفناوری"                                                www.msrt.ir

      "وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی"www.behdasht.gov.ir                             

      " اداره کل بورس وامور دانشجویان خارج "                             www.scholarship.saorg.ir

 

 

امتیازدهی
رواديد الكترونيك | ارتباط با ما | ایران و ایتالیا |  وزارت امورخارجه | نقشه سایت | جستجو