معرفی سفیر یا نمایندگی
درج مهر خروج دانشجویی

درج مهر خروج دانشجویی

 

دانشجوياني که در خارج از کشور مشغول تحصيل بوده و داراي پرونده دانشجویي در نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در محل اقامت خود مي باشند، مي توانند با ارائه مدارک زير از مجوز خروج دانشجویي استفاده نمایند.

 

در ابتدا متذکر می شویم با توجه به راه اندازی سامانه میخک، کلیه دانشجویان لزوما می بایست ابتدا، به این  سامانه مراجعه و پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری تشکیل پرونده دانشجویی و تایید آن توسط این سرکنسولگری و یا وزارتین علوم و یا بهداشت، به همراه مدارک ذیل، جهت درج مهر خروج دانشجویی، به این  نمایندگی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است به دانشجویانی که مشمول خدمت سربازی در رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشند و کلیه دانشجویانی که در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل می باشند تنها پس از ارسال مدارک از طریق سامانه میخک و استعلام از وزارتین علوم و بهداشت و دریافت مجوز، تسهیلات غیر ارزی دانشجویی ارائه خواهد شد.

 

لطفا توجه فرمایید:

درج مهر خروج دانشجویی بصورت سالیانه (بر مبنای سال تحصیلی محل تحصیل) شامل سه بار ورود و مجموعا حداکثر چهار ماه اقامت در داخل کشور می باشد. به عنوان مثال دانشجویانی که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و داشتن مجوز تسهیلات غیر ارزی در ترم های تابستانه یا زمستانه ثبت نموده باشند از اول مهر ماه همان سال لغایت پایان شهریور ماه سال بعد خواهد بود. 

 

مدارک مورد نياز :

  1. تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه میخک و تایید آن.
  2. مراجعه به سامانه میخک و ثبت درخواست خروجی دانشجویی و دریافت کد رهگیری.
  3. ارائه اصل گذرنامه معتبر.
  4. ارائه اصل گواهي اشتغال به تحصيل ترم جاری در زمان مراجعه جهت درج مجوز خروج (چنانچه درخواست تایید اشتغال به تحصیل ارائه شده را دارید، باید ابتدا طبق قسمت تایید مدارک اقدام فرمایید) لینک تایید مدارک دانشجویی

 

لطفا توجه فرمایید:

  • تذکر: در بارگذاری مدارک و گواهی ها دقت فرمایید:
  • از تایید تصاویر بارگذاری تصاویر بی کیفیت، تار و ناخوانا، تصاویر وارونه، معذوریم.

 

 ارسال پستی مدارک:

در صورت ارسال مدارک جهت درج خروجی دانشجویی،  لطفا مبلغ 10 یورو به حساب جاری سرکنسولگری به مشخصات ذیل واریز نموده و رسید آنرا قبل از قرار دادن در پاکت پستی، به ایمیل قسمت دانشجویی ( studenti@consolatoiran.it ) نیز ارسال کنید تا جهت صرفه جویی در زمان، بررسی های لازم انجام شود.

در صورتیکه متقاضی در خارج از ایتالیا می باشد، الزامی است جهت تعیین مبلغ پست، با بخش دانشجویی ( studenti@consolatoiran.it ) هماهنگی لازم صورت گیرد.

 

  

مشخصات بانکی حساب جاری سرکنسولگری

 

 CONSOLATO GENERALE DELLA REPUBBLICA ISLAMICA DELL`IRAN - MILANO

IBAN:  IT 12 L 0569601617 EDCEU 0829990

BANCA POPOLARE DI SONDRIO QUALSIASI AGENZIA

  

آدرس پستی:

 CONSOLATO GENERALE DELLA REPUBBLICA ISLAMICA DELL`IRAN – MILANO

VIA MONTE ROSA 88

20149 MILANO MI

  

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات دانشجویی، می توانید با آدرس رایانامه این بخش ارتباط برقرار فرمایید.

امور دانشجویی:  studenti@consolatoiran.it

تلفن مستقیم:               89658844-02

امتیازدهی
رواديد الكترونيك | ارتباط با ما | ایران و ایتالیا |  وزارت امورخارجه | نقشه سایت | جستجو