معرفی سفیر یا نمایندگی
درج مهر خروج دانشجویی

درج مهر خروج دانشجویی

 

دانشجوياني که در خارج از کشور مشغول تحصيل بوده و داراي پرونده دانشجویي در نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در محل اقامت خود مي باشند، مي توانند با ارائه مدارک زير از مجوز خروج دانشجویي استفاده نمایند.

 

در ابتدا متذکر می شویم با توجه به راه اندازی سامانه دیجیتالی تایید مدارک دانشجویی، کلیه دانشجویان لزوما می بایست ابتدا، به سامانه "تاک" مراجعه و پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری تشکیل پرونده دانشجویی به همراه مدارک ذیل، جهت درج مهر خروج دانشجویی، به این  نمایندگی مراجعه نمایند.

 

 

لطفا توجه فرمایید: درج مهر خروج دانشجویی بصورت سالیانه (بر مبنای سال تحصیلی محل تحصیل) شامل سه بار ورود و مجموعا حداکثر چهار ماه اقامت در داخل کشور می باشد. به عنوان مثال دانشجویانی که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و داشتن مجوز تسهیلات غیر ارزی در ترم های تابستانه یا زمستانه ثبت نموده باشند از اول مهر ماه همان سال لغایت پایان شهریور ماه سال بعد خواهد بود. 

 

مدارک مورد نياز :

  1. تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه تاک و دریافت پرینت "کدرهگیری تشکیل پرونده دانشجویی"
  2. تکميل يک برگ پرسشنامه "مخصوص اجازه خروج دانشجویی"
  3. ارائه اصل گذرنامه معتبر.
  4. یک قطعه عکس 3x4 جديد تمام رخ، بدون کلاه، عينک تيره و پشت نويسي شده، براي خانم ها با رعايت حجاب اسلامي.
  5. ارائه اصل گواهي اشتغال به تحصيل ترم جاری در زمان مراجعه جهت درج مجوز خروج (چنانچه درخواست تایید اشتغال به تحصیل ارائه شده را دارید، باید ابتدا طبق قسمت تایید مدارک اقدام فرمایید) لینک تایید مدارک دانشجویی

 

 

توجه فرمایید:

 

تذکر: در بارگذاری مدارک و گواهی ها دقت فرمایید:

از تایید تصاویر بارگذاری شده به صورت سیاه و سفید، تصاویر بی کیفیت، تار و ناخوانا، تصاویر گرفته شده با تلفن همراه، وجود حاشیه های تیره و سفید، تصاویر زاویه دار، تصاویر وارونه و غیره، معذوریم.

 

لطفا توجه فرمایید هنگام مراجعه به نمایندگی در کلیه مراجعات، اعم از حضوری و غیر حضوری ( ارسال مدارک از طریق پست یا اشخاص دیگر) باید شخص دانشجو پرسشنامه "بررسی وضعیت دانشجویی" را تکمیل و به همراه اصل مدارک بارگذاری شده و اصل یا تصویر گذرنامه به بخش دانشجویی ارائه شود.

 

پرسشنامه های موجود در وبگاه که قابلیت تکمیل آنلاین در محیط رایانه را دارند. باید بصورت آنلاین تکمیل گردد. لطفا پرسشنامه ها را دانلود و پس از تکمیل، چاپ و به ضمیمه مدارک مذکور ارائه نمایید.

 برای مشاهده فرم ها حتما از نرم افزار "acrobat reader  استفاده نمایید.

 

ارسال پستی مدارک:

همچنین می توانید جهت انجام کلیه امور دانشجویی مذکور بصورت ارسال از طریق پست با ما مکاتبه فرمایید.

مدارک ارسالی باید کامل باشند همانند توضیحات بخش های دانشجویی این سایت، که مربوطه به نوع درخواست دانشجویی شما است. لذا توجه فرمایید به بسته هایی ترتیب اثر داده خواهد شد که دقیقا همانند توضیحات مندرج عمل شده باشد. در غیر اینصورت مدارک ناقص محسوب شده و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

هزینه ارسال: جهت ارسال بسته پستی بعد از بررسی و تایید از سوی این نمایندگی،دانشجو باید زمان پست مدارک برای ما، مبلغ بازگشت را در دفتر پستی سوال (حداقل 10 یورو) و مبلغ را داخل پاکت مدارک قرار داده و ارسال فرمایید. 

 
  • به دانشجویانی که مشمول خدمت سربازی در رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشند پس از ارسال مدارک به وزارت مربوطه و دریافت مجوز، تسهیلات غیر ارزی دانشجویی ارائه خواهد شد.
  •  
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات دانشجویی، می توانید با آدرس رایانامه این بخش ارتباط برقرار فرمایید.
  •  امور دانشجویی      studenti@consolatoiran.it               Ufficio Studenti
امتیازدهی
رواديد الكترونيك | ارتباط با ما | ایران و ایتالیا |  وزارت امورخارجه | نقشه سایت | جستجو