معرفی سفیر یا نمایندگی
شرایط صدور روادید

شرایط صدور روادید

وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در اجراي سياست کلی دولت جمهوری اسلامی ايران و مقررات مربوطه آماده ارائه خدمات جهت مسافرت اتباع کشورهای خارجی به ايران مي‌باشند. لذا متقاضیان می توانند نسبت صدور انواع روادید مذکور اقدام و درخواست فرمایند.

 

انواع روادید:

 1. روادید تجاری
 2. روادید جهانگردی_توریستی
 3. روادید عبور _ترانزیت
 4. روادید اتباع، مردان خارجی دارای همسر ایرانی
 5. روادید اتباع خارجی دارای مادر ایرانی
 6. روادید برای ایرانیان ترک تابعیت کرده
 7. روادید فرودگاهی
 8. سایر روادید

 

نکات لازم براي اخذ رواديد (ويزا):

 1. اتباع كليه كشورهائی که دارای گذرنامه و اجازه اقامت معتبر در کشور محل اقامت مي باشند، مي توانند پس از ارائه مدارک لازم و اخذ رواديد به ايران مسافرت کنند.
 2. اتباع کليه کشورها که دارای گذرنامه معتبر مي باشند مي توانند برای مسافرت به مناطق اقتصادی آزاد کيش، قشم و چهار بهار رواديد 14 روزه را در مباديی ورودی مناطق مذکور اخذ نمايند.
 3. اتباع  خارجی زير 18 سال جهت اخذ روادید نياز به ارائه اجازه نامه کتبی پدر که به تأييد نوتاری پابلیک (محاضر رسمی محلی) رسيده باشد، دارند.
 4. اتباع خارجی پس از ورود به مناطق آزاد در صورتي که قصد مسافرت به ساير نقاط کشور را داشته باشند مي توانند به نمايندگی وزارت امور خارجه مستقر در همان منطقه مراجعه و طبق مقررات رواديد لازم را دريافت نمايند.
 5. متقاضيان براي ورود يه ساير مناطق آزاد که فاقد مبادی مستقيم ورودی هوایی، دريایی و يا زمينی مي‌باشند ميی بايست از طريق يکی از نمايندگی های جمهوری اسلامی ايران در خارج از کشور رواديد مورد نياز را دريافت نمايند.
 6. ايرانيانی که ترک تابعيت ننمودن اند (دارای شناسنامه و گذرنامه ايرانی می باشند) و در ضمن دارای گذرنامه خارجی و يا مدرک مسافرتی پناهندگی می باشند نمی توانند با مدارک مذکور به ايران مسافرت نمايند، اينگونه افراد ميی بايست گذرنامه جديد دريافت کرده و با گذرنامه ايرانی به کشور مسافرت نمايند.
 7. صدور رواديد برای اتباع کليه کشورها باستثنای فلسطين اشغالی (اسرائيل) براساس مقررات بلامانع است.
 8. درصورت رد درخواست رواديد بهر دليل  وجه پرداخت شده مسترد نمي گردد.
 9. پرداخت هزينه صدور روادید:

*    لزوما کلیه پرداخت ها از طریق کارت های بانکی در این نمایندگی با دستگاه کارت خوان انجام می گردد.

*    در صورت عدم توانایی پرداخت با روش بالا به هردلیل، می توانید هزینه مربوطه را بصورت  BONIFICO ، به حساب معرفی شده زیرارسال فرمایید که بعد از حصول واریز اقدام به رسیدگی درخواست خواهد شد.

*    CONSOLATO GENERALE DELl'IRAN MILANO

*    IBAN  IT 74 N 05696 01613 0000 0994 6X45

*    BANCA POPOLARE DI SONDRIO  AGENZIA n.14  MILANO

 

لطفا توجه فرمایید:

 • " کلیه پرسشنامه های موجود در سامانه به صورت فایلpdf  بوده و قابلیت تکمیل آنلاین در محیط رایانه را دارند. لطفا پرسشنامه ها را دانلود و پس از تکمیل، چاپ و به ضمیمه مدارک مذکور ارائه نمایید. برای مشاهده فرم ها حتما از نرم افزار "acrobat reader  استفاده نمایید.
 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات صدور روادید، می توانید با آدرس رایانامه این بخش ارتباط برقرار فرمایید.

امور روادید stranieri@consolatoiran.it              Ufficio Visti           

 
امتیازدهی
رواديد الكترونيك | ارتباط با ما | ایران و ایتالیا |  وزارت امورخارجه | نقشه سایت | جستجو