معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار فرهنگی مرکز

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس، شامگاه پنج شنبه مورخ ۲۶سپتامبر ۲۰۱۹با  سخنرانی جناب آقای صولت سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در میلان ، در مرکز امام علي (ع) برگزار گردید.

ايشان در این مراسم اظهار داشت:" وزارت امور خارجه در طول دوران دفاع مقدس ديپلماسي فعالي را در عرصه روابط خارجي بكار گرفت و علاوه بر دفاع از حقانيت دفاع مقدس در مجامع بين المللي ، به مذاکره با مقامات کشورهای مختلف برای تامین نیازمندیهای دفاعی کشور پرداخت.

ايشان تاكيد كردند با عنايات الهی، مردم و مسئولین كشور با رشادتهای فراوان اجازه ندادند بر خلاف دوره هاي گذشته، یک وجب از خاک عزیز میهن اسلامي به اشغال دشمن در آيد.

وي خاطر نشان ساخت، طرحهای نظامی رزمندگان سرافراز ایرانی در عملیات های مختلف كه در طول  هشت سال دفاع مقدس  صورت گرفت،به لحاظ وسعت و تاکتیکهاي اتخاذ شده، موجب تحیر و تعجب مراکز نظامی دنيا گرديد که از اين نظر برای كشور موجب افتخار است.

جنگ تحميلي واجد ابعاد ناشناخته ي متعددي خصوصا برای نسل جدید که آن دوران را از نزديك نديده اند، بوده و لازم است کرسی های مطالعاتي بیشتری برای شناخت و معرفي این ابعادتشکیل گردد تا عظمت این رخداد تاریخی را بیش از پيش، در  پیشِ روی نسل جديد و ملتهای آزاده ي جهان قرار دهند.

 سركنسول ج. ا. ايران در آخرين فراز از سخنان خودخاطر نشان ساخت دفاع مقدس  آینه عبرتی است برای مستکبرین تا هيچگاه قصد تجاوز به میهن اسلامی ما را نداشته باشند"

این مراسم با استقبال تعداد قابل توجهی از ایرانیان مقیم و برخی از علاقمندان به انقلاب اسلامی  از کشورهای عراق،افغانستان و پاکستان همراه گردید.

همچنین  برنامه های متنوعی شامل بیان خاطرات برخی از رزمندگان، پخش کلیپهایی از دوران دفاع مقدس و شعرخوانی اجرا گرديد  و مراسم با پذیرایی از حاضرین خاتمه يافت.

امتیازدهی
رواديد الكترونيك | ارتباط با ما | ایران و ایتالیا |  وزارت امورخارجه | نقشه سایت | جستجو