معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨ |
دومین نمایشگاه تخصصی فارمکس نمایشگاهی با رویداد بزرگ صنعت داروسازی، اسفند ۹۸ برگزار خواهد شد.
ملاقات و تبادل نظر سرکنسول ایران با رئیس پلیس میلان
نشست هیات تجاری اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا با سرکنسول کشورمان در میلان
بازدید سرکنسول جمهوری اسلامی ایران از نمایشگاه بین المللی ایمنی وامنیت (SICUREZZA) میلان و غرفه شرکت ایرانی
ملاقات سرکنسول جدید کشورمان در میلان با فرماندار این شهر و شروع به کار رسمی
تعدادی از هنرمندان و اصحاب رسانه کشورمان شامگاه دوشنبه 6 آبانماه 1398 مهمان آقای صولت سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در میلان بودند. در این دیدار صمیمانه اعضای هیات گزارشی از حضور افتخار آمیز کشورمان در سی و هفتمین جشنواره فیلمهای ورزشی میلان(FICTS) ارائه کردند.
نسخه پی دی اف گزارش آماری دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در سایت سرکنسولگری کشورمان در میلان بارگذاری گردید.
فیلم های « خدا حافظ المپیک» و «مستطیل قرمز» همراه با حضور و دور همی دوستانه با تعدادی از هنرمندان و اصحاب رسانه و ورزش در مرکز فرهنگی امام علی میلان به نمایش درخواهد آمد. زمان : پنج شنبه ۳۱اکتبر (۹آبان ۱۳۹۸ ) ساعت ۱۷:۰۰بعدازظهر
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
در اين نشست كه به رياست نجفي مديركل صلح و امنيت بين المللي وزارت خارجه کشورمان و تومويوكي يوشيدا مديركل خلع سلاح و عدم اشاعه وزارت امور خارجه ژاپن برگزار شد، دو طرف در خصوص طيف متنوعي از موضوعات خلع سلاح و عدم اشاعه بحث و تبادل نظر کردند.
موسوى با ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی در یک زیردریایی متعلق به روسیه که منجر به کشته شدن چندین تن از خدمه آن شد، این حادثه تلخ را به دولت و ملت روسیه بویژه خانواده قربانیان تسلیت گفت و با آنان ابراز همدردی کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، فریضه حج را مجموعه ای استثنایی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد.
رئیس جمهور، برجام را به نفع همه ملت‌ها، منطقه و جهان دانست و با تاکید بر اینکه بهترین راه برای آمریکا بازگشت از خطای خود است، تصریح کرد: اگر آمریکا از کلمه آتش خیلی می‌ترسد پس نباید شعله‌ را روشن کند و خاموش کردن این آتش تنها بازگشت به تعهدات و مصوبات سازمان ملل است.
از این پس، ایران دقیقا به همان شکلی تعهداتش ذیل برجام را اجرا خواهد کرد که آنها تعهدات خود را اجرا کرده و خواهند کرد.
در چهارچوب تفاهم سران دو کشور، دومین اجلاس هیئت مشترک هماهنگی اروند رود با حضور هیاتهای رسمی جمهوری اسلامی یران و جمهوری عراق به ریاست مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان و مشاور وزیر خارجه عراق در تهران برگزار شد.
دکتر ظریف در واکنش به ادعای تازه کاخ سفید که " ایران پیش از انعقاد برجام هم در حال نقض آن بود! " در یک کلمه نوشت: جدا؟!
ما برجام را نقض نکرده‌ایم. پاراگراف ۳۶ توافق نشان می‌دهد که چرا پس از خروج ایالات متحده، ما (مسیر) پاراگراف ۳۶ را به جریان انداختیم و آزمودیم.
رواديد الكترونيك | ارتباط با ما | ایران و ایتالیا |  وزارت امورخارجه | نقشه سایت | جستجو